У вас діти? – Вітаю! Ви – щаслива людина.

Музичне виховання дитини

Адже є сім′ї, які не можуть мати своїх нащадків, і це дуже болісно, це трагедія для багатьох батьків, що не відбулися. Недарма кажуть: «діти – квіти нашого життя».

Але і за квітами, а тем паче, за дітьми потрібен догляд. А в такій складній справі, як виховання дітей, досвід приходить поступово. І результатом стане прислів′я – «що посієш те й пожнеш». Це навіть, якщо не згадувати про горезвісну склянку води, яку діти піднесуть у старості…

Тільки пам′ятайте, батьки, «треба жити не для дитини, треба жити з дитиною».

Працюючи багато років у музичній школі, можу сказати, що всі діти емоційні. Деякі як чортики гіперактивні, вони не знають, куди діти свою енергію. А є учні, як чарівна осінь – спокійні, урівноважені, як дорослі люди, у них глибокий допитливий погляд.

Але, які б діти не були за темпераментом, вони відчувають музику. Тільки треба ще навчитися висловлювати почуття, щоб не було як у прислів′ї: «Я – як той собака: все відчуваю, а словами пояснити не можу».
І у цьому допоможуть заняття музикою, діти навчаться не тільки відчувати, а й висловлювати емоції.
У музичній школі можна вибрати заняття до душі – вчитися грати на музичному інструменті, співати, займатися ритмікою. Учні вивчають музичну грамоту, знайомляться з творами великих музикантів.

Гра на музичному інструменті – це розвиток дрібної моторики, вивчення на пам′ять творів натренує мозок, розвине пам′ять і зорову, і слухову. Зорову – тому що дитина під час гри дивиться у ноти. А слухову – учень слухає, аналізує те, що грає.

Вокал допоможе зміцнити здоров′я, адже на уроках діти займаються дихальними вправами, вчать тексти пісень.
Музика навчить бути концентрованим, дисциплінованим, організованим. Учні-музиканти більш відкриті, емоційні, краще навчаються в загальноосвітній школі, легше вивчають іноземні мови. А маленькі діти краще читають, розмовляють. І всі – без проблем спілкуються і з своїми однолітками, і з дорослими людьми.

Тому і доказів не треба доводити, всі розуміють – дитину треба розвивати. Але дайте їй можливість вибору, хай усі заняття перепробує, і вибере те, що сподобається – танцювати чи співати, грати на музичному інструменті. Головне, щоб дитина була зайнята улюбленою справою.

А батьки? – Батьки будуть підтримувати своє чадо і радіти – яка у них талановита, розвинута, емоційна дитина. І пам′ятати: головне – жити з дитиною!

Адже ви – люблячі, терпимі батьки, які вірять у свою дитину!

Успіхів вам, батьки.

Ірина Анищенко