Як багато таємниць ховається за словом «голос»!
Лише той, хто володіє таємницями голосу, володіє світом. І це не прості слова. Голос дається нам при народженні, один на все життя. Це дар природи. Все живе видає звуки, але тільки людина може говорити.
Ми розрізняємо мову, впізнаємо знайомих за голосом, ніколи не сплутаємо голос рідної людини зі стороннім голосом.
Коли ми бачимо людину, ми насамперед звертаємо увагу на зовнішній образ – одяг, зачіску, доглянутість. Але трапляються випадки, коли нас приваблює голос – бархатистий, м’який, або впевнений і командний. І ми, навіть не бачачи людини, вже уявляємо, як вона виглядає.
А буває по-іншому – ми зачаровані людиною, але коли вона починає говорити, відбувається неприйняття.
Голос може сказати багато про що: про становище людини, освіченість, світосприйняття, про здоров’я та настрої. Нам завжди приємніше спілкуватися з тим, у кого привабливий голос, з гарним тембром, гнучкий та виразний.
Можу порадувати тих, у кого тьмяний, монотонний голос – все це можна виправити. Як можна створити струнку фігуру, так і голос можна скоригувати, зробити його тембрально забарвленим – густим, бархатистим, або дзвінким та польотним, пластичним та переконливим.
Лише людина із поставленим голосом відчуває внутрішню свободу, впевненість. Віна не боїться спілкування, не боїться заговорити з незнайомою людиною. Така людина більшого досягає в житті, вона успішна і цілеспрямована.
Хороший голос потрібен кожній людині, а не лише тим, чия професія передбачає володіння голосом як інструментом – вчителям, лекторам, політикам, бізнесменам. Навіть на побутовому рівні ми постійно спілкуємось. І тільки від нас залежить – чи це буде проста передача інформації або захоплююча і переконлива розповідь внутрішньо багатої людини.
Чемна людина, спілкуючись з нецікавим співрозмовником, тільки вдає, що слухає, а сама зайнята своїми думками. Але якщо це переконлива, захоплююча розповідь, ми все барвисто, в образах сприймаємо та уявляємо почуте.
В даний час ми багато дивимося відео, присутні на вебінарах, конференціях та презентаціях. Тобто інформації в інтернеті достатньо. І якщо нас не влаштовує звучання голосу ведучого, нам не цікаво, ми не розуміємо сказаної суті, то відразу ж переключаємося на інший ролик.
Тому, якщо вам є що сказати – подбайте про те, як це сказати.
А для цього потрібно знати техніку володіння голосом.
Наприклад, Наполеон займався постановкою голосу. Він розумів, що не володіє майстерністю промовця, не може впливати на оточуючих. І тому вирішив брати уроки відомого актора.
Надалі імператор надихав переконливим і виразним голосом свою армію.
Прем’єр-міністр Великобританії, світова легенда Маргарет Тетчер теж професійно займалася постановкою голосу. Її мова завжди викликає повагу, а переконливий та довірчий голос є частиною образу відомої жінки.
Тому беремо приклад із відомих особистостей, які розуміли, що голос – запорука успіху і життя, і у бізнесі. І вчимося висловлювати свої думки, свої почуття голосом – професійно поставленим, впевненим, переконливим та виразним.
Ірина Анищенко